На събитието, организирано по идея на Инициативен комитет към НСА, в чийто състав влизат:

Зам - ректорът на НСА проф. Димитър Михайлов, олимпийските шампиони Норайр Нурикян, Георги Мърков, Янко Русев, проф. Петър Киров, Петър Лесов, както и възпитаникът на Националната спортна академия г-н Димитър Янев.

Беше представен кратък филм с постиженията на български спортисти, най-вече олимпийски шампиони, като накрая олимпийците ни получиха и символични плакети.
Реч произнесе ректорът на НСА Доц. Пенчо Гешев, който изказа оптимизма си за българския спорт.

Мероприятието беше в в зала "Аула Максима" на НСА, предаде БГНЕС.