На "Ещадио до Драгао" домакините бяха по-добрият отбор през почти целия мач и закономерно стигнаха до успеха. Той обаче дойде чак в 83-а минута. Фернандо центрира отляво към далечната греда, където Джеймс Родригес засече топката и я вкара в левия ъгъл, с което донесе важните три точки за своя отбор.

В Киев пък домакините тотално надиграха своя съперник и постигнаха победата без особени затруднения след два гола през първото полувреме. Още в 3-а минута Огнйен Вукойевич центрира перфектно към Олег Гусев, който с глава вкара за 1:0.

В 33-а минута интригата в мача приключи с втория гол на Динамо Киев. Вратарят на гостите Иван Келава изби топката в краката на Тайе Тайво, който центрира ниско, топката мина през доста играчи и се удари в коляното на Йосип Пиварич, за да влезе в собствената му врата, съобщи Гонг.

До края на мача домакините спокойно защитаваха комфортната си преднина и в крайна сметка завоюваха трите точки.

В класирането Порто е лидер с 6 точки, ПСЖ и Динамо Киев имат по 3, а Динамо Загреб е без точков актив.