Лондончани се представиха изключително бледо и напълно заслужено си тръгват от "Донбас Арена" с поражение. Всичко започна лошо за англичаните още от самото начало. След само 180 секунди игра Шахтьор вече водеше с 1:0. Лондончани не успяха да овладеят и изчистят една топка пред наказателното си поле, тя попадна w Алекс Тейшейра, който я промуши зад Чех.

Лошите новини за гостите обаче не свършиха дотук. Франк Лампард се контузи и бе заменен още в 18-ата минута от Еден Азар. Иронично, това бе мач номер 100 за халфа с екипа на "сините" в Европа, информира ТопСпорт.

Това сериозно разконцентрира Челси, които до края на полувремето можеха да получат още голове. На моменти в защитата на гостите от Лондон наставаше истински хаос, а Мхитарян и Фернандиньо изпуснаха добри положения за "оранжево-черните".

Логичното обаче се случи в 52-ата минута. Азар загуби много наивно топката в средата на терена, Луис Адриано напредна с нея и намери свободни Фернандиньо, който лесно я насочи в мрежата за 2:0.

Гостите се опитаха да отвърнат на удара, но бяха твърде безидейни в нападение, като поредния си слаб мач направи Фернандо Торес. "Миньорите" пък се дръпнаха по-дълбоко в своята половина и заложиха на по-дългите разигравания и постепенната атака.

Макар и малко незаслужено, Челси успя да стигне до почетно попадение, дело на младия бразилец Оскар в самия край. Това обаче бе всичко, до което играчите на Роберто ди Матео успяха да се доберат и при резултат 2:1 в полза на Шахтьор приключи мача.

В друг мач от групата новакът в Шампионска лига Нордселанд спъна Ювентус.

Вижте класирането в група "Е"