Масимилиано Алегри започна с Боян Къркич, Кевин Принс-Боатенг и Стефан Ел Шаарави, които поведоха италианците в мача. Въпреки първоначалните очаквания пък Алешандре Пато бе оставен на пейката, съобщи Гонг.

През първото полувреме "росонерите" нямаха нито един точен удар във вратата на белгийците. Домакините дори имаха предимство във владеенето на топката и контролираха случващото се на терена. Все пак двата тима не успяха да си отбележат гол преди почивката.

Малко след почивката обаче все пак гостите откриха резултата. В 47-та минута голмайсторът на Милан през този сезон Ел Шаарави бе точен за 1:0 в полза на италианците. Между 71-та и 72-та минута двубоят се разви отлично за Милан. Първо Брам Нуйтинк бе изгонен за фаул срещу Алешандре Пато. Според главния рефер Нуйтинк е бил последен в отбраната на Андерлехт и затова му вдигна червен картон.

Минута по-късно Филип Мексес показа страхотна техника, спря на гърди топката, след което със задна ножица вкара от 15-ина метра за 2:0 в полза на "росонерите". Въпреки че останаха с човек по-малко, домакините успяха да върнат един гол. В 79-та минута защитниците на Милан не успяха да изчистят една топка, след което Мбокани отклони към резервата Том Де Сутер, който вкара за 1:2 от близо.

В 92-та минута Милан се възползва от една контра, Ел Шаарави проби по лявото крило, навлезе в наказателното поле, пусна към Пато, който на празна врата вкара за крайното 3:1 в полза на италианския тим.