Левски постигна драматична победа с 1:0 над Берое на своя стадион "Георги Аспарухов" в среща от 27-ия кръг на българския футболен шампионат.

"Сините" на Елин Топузаков увеличиха много шансовете си за място в топ 6 на редовния сезон, след като вкараха гол в последната 95-а минута. Негов автор бе резервата Асен Чандъров.

Левски не изигра най-силния си мач, но стигна до важните три точки, като вече има 48 на петото място. Черно море е четвърти със същия актив, но с по-добро постижение в директните двубои. Шести е Локомотив Пловдив с 43, а седми Славия с 41 и мач по-малко.

Загубата за Берое и Николай Киров беше трета поредна в шампионата и така тимът остава 12-и с 24 точки. Заралии за втори пореден път губят с 0:1 от Левски, като същото се случи и в Стара Загора по-рано през сезона.

Снимка: БТА

Първото полувреме не предложи кой знае колко емоции за феновете на "Герена". В седмата минута Роналдо стреля неточно от воле след добра работа на левия фланг и центриране от сънародника му Уелтън.

Малко след това центриране от корнер завърши с удар на Келиан ван дер Каап с глава, като топката мина над вратата.

В 33-ата минута "сините" имаха претенции за дузпа след акробатичен удар на Рикардиньо. Топката срещна ръката на играч в зелено, но тя бе прилепена до тялото.

Един от най-значимите моменти в мача дойде в 56-ата минута. Филип Кръстев центрира от фаул и Ван дер Каап се откъсна от защитата, протегна крак и прати топката във вратата. Само че попадението бе правилно отменено заради засада.

Снимка: БТА

Рикардиньо имаше шанс да открие в 69-ата минута, когато ударът му бе блокиран от Густаво Каскардо.

После Ван дер Каап имаше трети шанс да обстрелва вратата на беройци, но отново бе неточен.

В последните минути "сините" натиснаха и моментът за тях дойде в последната пета минута на добавеното време. След бързо изпълнен тъч топката стигна до Андриан Краев, който опита пас, при който топката рикошира в бранител и стана много удобна за Асен Чандъров. Бившият играч на Септември разстреля Иван Караджов от близка дистанция.