"Бианконерите" не успяха да спечелят гостуването си на 18-ия "Кротоне" и завършиха наравно 1:1.

От това се възползва преследвачът "Наполи", който обърна "Удинеезе" за победа с 4:2 и се приближи на четири точки от "Ювентус".

Така неделният мач между двата тима в Торино ще бъде съдбоносен за битката за титлата. Победа на "Ювентус" ще откаже неаполитанците от борбата в следващите четири кръга, докато успех на "сините" ще заплете интригата.

При такъв развой "Ювентус" ще има точка преднина, но и мачове срещу "Интер" и "Рома", докато "Наполи" няма да има съперник от топ 7 до края.

Двубоят на "Ювентус" срещу скромния "Кротоне" започна чудесно за шампиона на страната.

Началният натиск даде резултат в 16-та минута, когато Алекс Сандро засече прекрасно центриране на Дъглас Коща.

След гола "Ювентус" явно реши, че победата му е в кърпа вързана и намали темпото. "Бианконерите" владееха инициативата, но действията се развиваха в центъра на терена, а опасностите почти липсваха.

По-добрите положения дори бяха за домакините, които застрашаваха вратата на Войчек Шчесни с контраатаки. При една такава в края на полувремето, Сими като по чудо не изравни.

Лежерната игра на "Юве" продължи и през втората част, като гостите си платиха в 65-та минута.

Нигериецът Сими отбеляза изключително атрактивен гол, след изпълнение на задна ножица.

След изравнителния гол, събитията на терена се развиваха единствено пред вратата на "Кротоне", но гол така и не падна.

Точката може да помогне на южняците да направят ново невероятно спасение, след миналогодишното.

Други южняци - "Наполи", със сигурност са останали много доволни от равенството в Кротоне.

Възпитаниците на Маурисио Сари постигнаха втори пореден домакински обрат, побеждавайки "Удинезе" с 4:2.

Гостите откриха в 41-та минута чрез Якуб Янтко, но в заключителните секунди на първата част Лоренцо Инсиние изравни.

"Наполи" се хвърли в атаки с началото на второто полувреме, но "Сан Паоло" бе смълчан в 55-та минута, когато Сванте Ингелсон отново изведе "Удинезе" напред.

Изключителната игра на неаполитанците все пак се отплати и тимът стигна до три гола и победа с 4:2.

Автори на попаденията бяха Раул Албиол, Аркадиуш Милик и Лоренцо Тонели.