"Левски" беляза една от най-срамните си европейски страници в историята.

В първия квалификационен кръг на Лига Европа "сините" бяха отстранени от втородивизионния "Вадуц" от Лихтенщайн въпреки успех с 3:2 на "Герена". Общият резултат от двата мача е 3:3.

Играчте в синьо показаха много повече желание и игра от първия мач, но единственият гол в Лихтенщайн се оказа фатален за шансовете им за по-нататъчно класиране.

Срещата хвърля срамно петно върху отбора и треньора Делио Роси, чието бъдеще едва ли ще бъде свързано с "Левски" след този резултат. Тимът бе на гол от класиране, но допуснатите две лековати попадения се оказаха с голяма тежест. В хода на второто полувреме "сините" изпуснаха и дузпа.

Да, "Левски" заслужаваше да продължи, но не го направи и това е горчивата истина. В крайна сметка феновете аплодираха играчите на "Вадуц", вместо своите.

Резултатът ги вбеси и се получиха ексцесии на "Георги Аспарухов" - хвърлени седалки от маскирани ултраси.

Снимка: Bulphoto

Срещата логично започна с натиск на "сините" и първата добра възможност се откри пред Габриел Обертан. Французинът получи от Жерсон Кабрал и опита изненадващ изстрел, но нямаше проблеми за Андреас Хирцел. После Сержиу Буш получи шанс да стреля, но шутът бе блокиран.

В 20-а минута обаче събитията от Лихтенщайн се повториха. Мохамед Кулибали отново отбеляза след изстрел извън наказателното поле след пробив на Жодел Досу.

"Сините" не се стреснаха от развоя и продължиха да атакуват. След половин час топката срещна гредата, но пет минути по-късно изравнителният гол падна. Серджиу Буш отбеляза с плътен диагонален удар.

Малко преди края на полувремето румънецът можеше да направи обрата пълен, но удар с глава мина встрани.

Вендага след почивката Делио Роси направи една промяна и тя бе на вратарския пост. Новоото попълнение Мартин Полачек замени Божидар Митрев. Оказа се, че българинът е получил травма в бедрото.

"Левски" осъществи бурен натиск и това доведе до резултат. Аймен Белаид се разписа след суматоха в наказателното поле на съперника.

Само че две минути по-късно резултатът отново бе равен. Лошо излизане на Полачек доведе до гол с глава на швейцареца Игор Тадич.

В последствие "Вадуц" направи няколко добри атакаи, но добрата ситуация бе пред Буш. Той бе изведен зад защитата и преодоля вратаря, но стреля безобразно.

В 70-а минута "Левски поиска дузпа за игра с ръка, но контактът стана след удар от много близка дистанция между топката и тялото на защитника.

Последваха три точни удара на "сините" - два от дистанция и един отблизо на резервата Станислав Костов, но вратарят спаси всичките без напрежение.

Натискът обаче доведе до позитивен момент. В 74-а минуат Буш финтира в наказателното поле и бе фаулиран от голмайстора Тадич. Потърпевшият Буш изпусна отсъдената дузпа.

От трибуните моментално започнаха виковете за оставка. В 80-а минута феновете свалиха знамената си от Сектор "Б". Маскирани ултраси започнаха да хвърлят седалки видо разярени от развоя.

Пет минути след това обаче Жерсон Кабрал избухна с фантастично попадение извън наказателното поле и приближи "сините" до класирането напред.

Малко след това "Левски" трябваше да получи още една дузпа след нарушение срещу Обертан, но такава не последва.

Натискът продължи, но Илия Димитров и Давиде Мариани бяха на сантиметри от това да поразят решително вратата.

В продължението Станислав Костов получи директен червен картон, след като се опита собственоръчно да изкара лежащ футболист от терена.